קורס

התמחות בייעוץ שינה לפי המודל המחומש, הנקה והתפתחות מוטורית בתינוקות – 2022

הכשרת יועצי ויועצות שינה שרואים את התינוק ואת המשפחה כמכלול, תוך הבנה של הגורמים המשפיעים על השינה של התינוק/פעוט מבחינה רגשית, פיזיולוגית והתנהגותית.

מעוניינים להרשם?

2,150 $

מטרת הקורס

מטרת הקורס היא להכשיר יועצי ויועצות שינה שרואים את התינוק ואת המשפחה כמכלול, תוך הבנה של הגורמים המשפיעים על השינה של התינוק/פעוט מבחינה רגשית, פיזיולוגית והתנהגותית.

מבנה הקורס

למה ללמוד קורס יועצות שינה?

ההבנה של השפעות השינה או חוסר השינה על תפקוד התינוק, הילד וההורה ברורה היום יותר מבעבר. הורים רבים מבינים את הצורך של ילדיהם בשינה טובה ולכן פונים להדרכה ולליווי של יועצ/ת שינה מוסמכת.

קורס יועצות שינה לפי המודל המחומש מכשיר את הלומדות ללוות משפחות בדרך לשינה רצופה לאורך כל הלילה.

הקורס נבנה על ידי שתי יועצות שינה ותיקות מתוך מחקר מעמיק, חשיבה רחבה וניסיון רב, על מנת שהלומדים יקבלו ארגז עשיר של כלים מעשיים בדרך לליווי משפחות ולהבנה של מבנה השינה של הילדים ואופייה.

המודל מתבונן בראש ובראשונה על צרכיו הפיזיים והרגשיים של התינוק ובהמשך נתבונן גם בהורים שעומדים מולנו, תוך הבנה של סגנונות ההורות השונים.

אנו מאמינות שניתן ללמד את התינוק להירדם באופן עצמאי, בחיוך ובשלווה, אל שנת לילה רצופה, זאת באמצעות הקשבה אליו, מענה תמידי לבכי שלו ולימוד הדרגתי.

יועצת שינה שיכולה לתת מענה רחב ואינטגרטיבי היא כזו שעל בסיס הידע המקצועי בעולם השינה וההורות היא יכולה לחבר להיבטים התפתחותיים רחבים ובכך לתת לילד מענה לצרכים אותם הוא צריך ומבקש. “צורך נותנים צורך לא לוקחים” – כשיש מענה לצרכים הרבה יותר קל לפתור את תהליך השינה.

תכני המפגשים

לוח זמנים קורס

ספטמבר 511:00-3:00עדי ולטר והילה שקד
ספטמבר 1211:00-3:00עדי ולטר והילה שקד
ספטמבר 1911:00-3:00עדי ולטר והילה שקד
ספטמבר 26 אין שיעור – ראש השנה
אוקטובר 311:00-3:00עדי ולטר והילה שקד
אוקטובר 10 אין שיעור – סוכות
אוקטובר 1711:00-3:00עדי ולטר והילה שקד
אוקטובר 2411:00-3:00עדי ולטר והילה שקד
אוקטובר 3111:00-1:00עדי ולטר והילה שקד
אוקטובר 311:00-3:00עינת לוי זמר
נובמבר 711:00-1:00עדי ולטר והילה שקד
נובמבר 71:00-3:00עינת לוי זמר

פרקטיקום

נובמבר 1411:00-3:00עדי ולטר והילה שקד
נובמבר 2111:00-3:00עדי ולטר והילה שקד
נובמבר 2811:00-3:00עדי ולטר והילה שקד
דצמבר 511:00-3:00עדי ולטר והילה שקד
דצמבר 1211:00-3:00עדי ולטר והילה שקד
דצמבר 26 אין שיעור – כריסמס
ינואר 211:00-3:00עדי ולטר והילה שקד
ינואר 911:00-3:00עדי ולטר והילה שקד
ינואר 1611:00-3:00עדי ולטר והילה שקד

משך הקורס: 86 שעות אקדמאיות

הקורס מיועד

לבוגרות הקורס של מדריכות הורים, נשות ואנשי מקצוע מתחומים נלווים כגון: יועצים, פסיכולוגים, אנשי טיפול וחינוך.

תעודות

התעודה תינתן מאת בית הספר הבינלאומי להורות ואנשי מקצוע.

*ייתכנו שינויים בשעות וימי הקורס

עלות הקורס

2,150.00 $

(10% הנחה לנרשמים עד סוף חודש אפריל)

קוד הנחה: GWC#10

 ** פתיחת כל קורס מותנית במספר המשתתפים.

מרצים בקורס

עדי ולטר

יועצת שינה

חיה בזוגיות מאושרת עם ערן ואמא ל 3 בנות שמלמדות אותי כל יום משהו חדש על עצמי ועל ההורות שלי.

אני זוכרת את עצמי אמא צעירה איי שם ב 2009, חסרת אונים אל מול הבכי של ביתי. האם היא רעבה? עייפה? קר לה? חם לה? למה היא בוכה??

חוסר האונים הוביל אותי ללמוד ולחקור את נושא ההורות הראשונית ובזכותה בחרתי לשנות כיוון מתחום הקרימינולוגיה הקלינית אותו למדתי בבר אילן, לעיסוק בתחום ההורות. בחרתי לעזור להורים אחרים עם אותה תחושת חוסר אונים ובלבול כפי שאני הרגשתי.

לאורך השנים למדתי מספר נושאים בתחום ההורות בהם אני עוסקת משנת 2011.

התחלתי בלימודי ייעוץ שינה והמשכתי להדרכת הורים בשיטת מיכל דליות, קורס הסמכה בליווי משפחות עם תאומים ושלישיות, הדרכת הורים למתבגרים בשיטת אדלר, פיענוח ציורי ילדים וייעוצי שינה לילדים על הרצף האוטיסטי.

משנת 2016 עד היום אני מלמדת סטודנטיות להדרכת הורים את נושא השינה של פעוטות וילדים בבית הספר הבינלאומי להדרכת הורים  Tenafly Therapy Group בניו ג’רזי.

בעלת ניסיון רב בטיפול והדרכת מבוגרים וילדים, הנחיית קבוצות ועבודה עם אנשים.

לאחר שנים רבות של עבודה קשה בתחום הטיפול וכמובן שבזכות לידת בתי הבכורה עמית, נפתח בפני עולם מדהים של הורות.

עולם רחב ומרתק של גידול, השפעה, אהבה, נתינה וקבלה.

אני מאמינה שהורות היא החוויה הגדולה בחיינו ומרגישה שליחות, סיפוק רב והנאה מליווי והדרכת משפחות בדרך להורות נעימה, מכילה ומקבלת.

הילה שקד

יועצת שינה

שואה באושר לצחי, הורים ל 4 ילדים בגילאי  7 עד 17. 

סיימתי תואר ראשון במדעי ההתנהגות,התמחות בחינוך וכשהפכתי להיות אמא, בחרתי להסב את תחומי העיסוק שלי לנושאים הקשורים בלידה והורות וכבר 17 שנים אני מעמיקה בלימודי תעודה והשתלמויות בנושא הדרכת הכנה ללידה (2006), הדרכת הנקה (2007), ייעוץ שינה לתינוקות ופעוטות (2011). 

לאורך השנים,למדתי תחומים שונים ברפואה משלימה, לימודי תודעה והתפתחות ואף לאחרונה למדתי אימון NLP , מה שמעשיר את היכולות שלי ללוות ולהדריך הורים בעוד נקודת מבט ולראות את ההורים בצורה הוליסטית ושלמה.

ב 17 השנים האחרונות פגשתי והדרכתי הורים רבים, בתחומים אלו ויש לי ניסיון עשיר בליווי משפחות.

בכל יום שבו אני קמה לעבודתי אני קמה עם חיוך וסיפוק גדול.

אני מאמינה גדולה ביכולת לשנות ולשפר איכות חיים!

אני מאמינה גדולה בילדים שלנו וביכולת שלהם ללמוד להירדם בשמחה ולישון שינה איכותית ורציפה, אני גם מאמינה שהם זקוקים לזה לא פחות מההורים ואולי אפילו יותר, זקוקים לעצמאות, זקוקים לכך שנסמוך עליהם ושנהיה לצידם בתהליכי גמילה / שינוי והתפתחות. 

כאשר ההורים לומדים “לקרוא” את הילד שלהם, להבין מה הוא אומר להם  ובמקביל לכך הם לוקחים אחריות על תפקידם כהורים, כ’מנטורים’ של הילדים, הם מפתחים שפה של מסרים עקביים וברורים ומתוך זה מתרחשת למידה מדהימה, משותפת שלהם עם הקטנטנים וכל זה בביטחון, הקשבה ואמונה.

עבורי, זו זכות גדולה ללוות משפחות בתקופה כל כך מרגשת, סוערת, נפלאה, מאתגרת. אני אוהבת להיות שם בשבילם ולצידם עם ידע מקצועי , ניסיון רב, והכי חשוב בליווי ריגשי ואמפתי שהם כל כך זקוקים לו בשנים הראשונות של ההורות. 

יחד, יד ביד,  אני מלווה הורים להצלחה, שמחה וסיפוק בהורות.

עינת לוי זמר

מטפלת ומאבחנת התפתחותית

בת זוג ללירן ואמא לרוני, אורי, ויובל

בעלת עסק ‘תנועה יוצרת התפתחות’, בוגרת תואר ראשון בחינוך גופני בהתמחות בתנועה, יציבה וארגונומיה, מאבחנת ומטפלת במוטוריקה, ויסות חושי ותפקודי למידה

בעלת ניסיון של מעל 20 שנה באבחון וטיפול בתינוקות, ילדים ומבוגרים. מנהלת קליניקה פרטית בקרית אונו, מלווה ומייעצת למטפלים ולסטודנטים, מעבירה סדנאות בתחום ומפתחת את ‘קלפי התפתחות בתנועה (קלפים המעניקים טיפים, תרגילים ופתרונות לבעיות התפתחות של ילדים מגיל 12-0)

אני מאמינה שילדים נולדו לעולם של תנועה ושהמערכת הסנסורית והמוטורית היא “השער ללמידה”, דרכה אפשר לשפר משמעותית את תפקודי התינוק והילד. בבסיסה של הגישה האינטגרטיבית אותה פיתחתי לאורך השנים ישנה הסתכלות רחבה על הילד במגוון היבטים כגון: ההתפתחות מוטורית ואבני הדרך ההתפתחותיות בשנה הראשונה לחייו כבסיס לחייו הבוגרים, תפקודי היציבה התקינה מול לא תקינה, הוויסות החושי, העצמי והרגשי של הילד, הבריאות והחולי בהקשר ההתפתחותי של התינוק, מערכת היחסים והסביבה בה התינוק גדל, התזונה אליה נחשף, תפקודי השינה של התינוק, פיתוח היכולות הקונטיביות והרגשיות של הילד ויצירת מציאות מיטבית בעזרת המחשבה, הגישה והשיח שלכן היועצות עם ההורים וההורים עם הילד ועוד…

הגישה מאמינה בהסתכלות על התינוק ומשפחתו ברגישות, בכבוד ובגובה העיניים לצד העבודה שלכן יועצות השינה והידע שאתן רוכשות בקורס.

מעוניינים להרשם?

שנחזור אליכם עם פרטים נוספים?

או מלאו את הטופס, וניצור עמכם קשר בהקדם…